VNOB 2015

Studenti studentům aneb Veletrh neziskových organizací Brno 2015
tisková zpráva, Brno 4. 12. 2015

V pořadí již 4. ročník Veletrhu neziskových organizací Brno (VNOB) se bude konat 9. 12. 2015 opět na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně v čase 10 – 16 hod. Studenti občanského sdružení PERLE, kteří celou akci realizují, představí svým spolužákům neziskové organizace z Brna a okolí.  Nebude chybět doprovodný program v podobě workshopů a přednášek. Veletrh nabídne například praktická cvičení z rétoriky a psychologie, dramaterapii aj. Studenti se mohou rovněž seznámit s možností získání kvalitní praxe v neziskovém sektoru. 

Celá akce navazuje na úspěšné tři ročníky, které se konaly vždy koncem listopadu v letech 2012, 2013 a 2014. Veletrhu se zúčastnilo přibližně 250 zájemců o dobrovolnictví. Počet náhodných pozorovatelů přesáhl hodnotu 1000.

Vystavovatelé budou mít k dispozici prezentační stánek, který je zpoplatněn symbolickou částkou. Předpokládaná účast je přibližně 15 neziskových organizací z různých oborů. Součástí veletrhu budou workshopy věnující se tématům neziskového sektoru. 

Studenti tak budou moci navštívit workshop “vyzkoušejte si pravé Kasino!“, vyzkoušet si online marketing nebo se odreagovat u studentských her. 

Představí se mimo jiné spolek Brno for you, z. s., nezisková organizace Agapo, o.p.s., sdružení dobrovolných aktivit INEX SDA, organizace Klára pomáha nebo např. Evropské centrum mládeže Břeclav a studentská organizace AISEC Brno.

„Dobrovolnictví je jedna z nejlepších příležitostí, jak ukázat svým blízkým, firmám i celému světu, že vy jste osoba, která udělá něco navíc, i když by nemusela. Která si vyhradí čas na smysluplnou aktivitu nad rámec svých povinností. Která ví, že když udělá něco víc než druzí, má před ostatními náskok v mnoha ohledech. Setká se s novými místy, lidmi, pracovními postupy a často si díky tomu uvědomí své hodnoty a najde profesi a směr, kudy se chce vydat.“ říká zakladatelka pořádající organizace Perle, z. s. Ing. Marie Šnevajsová.

Konktakt pro doplňující informace:
členka organizačního týmu VNOB
Tatiana Ďurinová
Email: tatiana.durinova@gmail.com
Tel.: 731 001 950